Кафедра іноземних мов та загальноосвітніх дисциплін
|
Кафедра забезпечує викладання англійської, німецької, латинської та української мов для студентів усіх спеціальностей з поглибленим вивченням фахової мови на старших курсах.
Кафедра впроваджує в навчальний процес інноваційні технології навчання, що ґрунтуються на сучасних наукових дослідженнях у сфері філології і методики викладання іноземних мов.
Процес викладання здійснюється на засадах компетентнісного підходу відповідно до вимог Закону про освіту та Рекомендацій Ради Європи з мовної освіти в межах навчальних студій.
Навчальні студії зорганізовані як «вільне занурення в середовище» (традиційно-мовне, національно-культурне, історичне та міжкультурне) та охоплюють різні аспекти міжмовної комунікативної діяльності.
Під час навчальних занять студенти поглиблюють свої знання з іноземної мови, готують доповіді, тези та презентації для виступів на конференціях, круглих столах, інших наукових заходах, використовують наукові розвідки іноземними мовами у написанні курсових та дипломних, магістерських робіт.
Для студентів старших курсів кафедра здійснює ґрунтовну фаховоорієнтовану іншомовну підготовку з метою подальшого використання ними іноземної мови у професійній діяльності.
Кафедра надає перевагу новітнім оригінальним навчальним курсам та створеним її викладачами авторським підручникам і посібникам, що відтворюють симбіоз традиційної європейської освіти та базового українського навчання й адаптовані до українського студентства та кон’юнктури ринку праці.
Викладачі кафедри постійно вдосконалюють свій рівень педагогічної майстерності, систематично проходять курси підвищення кваліфікації, беруть участь у міжнародних та всеукраїнських науково-практичних заходах: конференції, круглі столи, а також відвідують методичні семінари, що проводяться Британською Радою в Україні, Німецьким культурним центром Гете-інститут в Києві.
Провідні викладачі кафедри
Секція фізичного виховання
Секція суспільних наук
Секція мовної підготовки для іноземних громадян
Основні дисципліни
- іноземна мова (англійська)
- ІТ-англійська
- іноземна мова за професійним спрямуванням
- фахова іноземна мова
- іноземна мова спеціальності
- іноземна мова ІІ
- друга іноземна мова (німецька)
- теорія і практика перекладу
- латинська мова та медична термінологія
- українська мова за професійним спрямуванням
- українська мова як іноземна
Наукова діяльність
- Підготовка викладачами наукових публікацій та статей.
- Започаткування практики виступів викладачів зі своїми науковими розвідками на засіданнях кафедри.
- Виконання науково-дослідної теми кафедри, в рамках якої планується:
- публікація статей у спеціалізованих фахових виданнях, зокрема у зарубіжних, що входять до міжнародних науковометричних баз;
- виступи на науково-практичних конференціях;
- керівництво науковою роботою студентів.
Основні завдання кафедри:
- Формування базових академічних умінь усного та письмового мовлення англійською мовою на рівні В2 за загальноєвропейською шкалою (CEFR), при цьому суттєвим є забезпечення поєднання 4 моделей використання англійської мови:
- EAP (англійська мова для академічного спілкування);
- EQP (англійська мова для загальних цілей);
- ESP (англійська мова для спеціальних цілей);
- Business English (англійська мова для ділового спілкування).
Зміст навчальної дисципліни «Англійська мова», яка викладається на 1 курсі всіх спеціальностей Університету повністю включає в себе модель EQP (англійська мова для загальних цілей), а також елементи моделі EAP (англійська мова для академічного спілкування).
У рамках моделі EQP формуються навички усного та письмового спілкування англійською мовою, мовні навички (лексики, граматики, фонетики), вміння презентації англійською мовою повідомлень, доповідей тощо.
У рамках моделі EAP формуються навички академічних умінь усного та письмового мовлення (у всіх видах мовленнєвої діяльності: аудіюванні, читанні, письмі та говорінні). Синтезуються вміння академічного спілкування з засвоєнням академічного словникового запасу, вміння працювати з науковими та науково-популярними текстами.