Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок — Університет «КРОК»

Спеціальність «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок»

Фаховий коледж Університету «КРОК»

  • Інформація про спеціальність

    Сучасні умови потребують нових підходів до здобуття фінансової освіти та оновлення змісту освітнього процесу. Цифровізація послуг, розвиток FinTech, використання криптовалюти, модифікація мобільних банківських додатків, захист від фінансового шахрайства – все це потребує фінансових знань, які дозволять успішно діяти у повсякденній діяльності. Ці тренди враховуються в Фаховому коледжі при підготовці фахівців з фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку за інноваційною і перспективною освітньою програмою, яка паралельно пропонує поглиблене вивчення професійної іноземної мови зі спеціальності.

    Перспективна молодь обирає роботу з управління фінансами з двох важливих причин.

    По-перше, всім подобається мати справу з грошима. Тут проявляється схильність до того, щоби управляти фінансовими потоками, планувати депозити, крипту, цінні папери, визначати кому чи в кого і скільки позичити, як максимально вигідно продати активи та найбільше заробити.

    По-друге, багато талановитих молодих людей звикли до того, що все впорядковано та систематизовано. Фінанси – це не лише математика та наявність формул. Це, насамперед, стратегічне мислення, відповідальність, уважність, витривалість і старанність.

    Ефективний фінансист вміє заробляти гроші та ефективно ними розпоряджатися, нараховувати податки, активно діяти у сфері фінансових ринків, зокрема міжнародних, захищати заощадження від інфляції. Він знає, як функціонує фінансова установа, банк, страхова компанія чи власна фірма.

    Сфера діяльності випускника освітньо-професійної програми досить широка. Це фахівець фондового ринку (акції, облігації), банківських установ (депозити, кредити, картковий бізнес), інвестиційних компаній (криптовалюта та рішення щодо вкладень фінансових активів), державних установ і корпорацій (бюджетування, оцінка вартості, капіталізація), комерційних організацій (трансформація ресурсів, бізнес-планування), страхового бізнесу та власник компаній і малого бізнесу.

    У рамках спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» пропонується для вступу:

  • Освітньо-професійна програма «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» + поглиблене вивчення іноземної мови | фаховий молодший бакалавр

    Вступники на спеціальність 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» у Фаховому коледжі навчаються за освітньо-професійною програмою «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» з отриманням додаткових компетенцій і поглибленим вивченням іноземної мови.

    Ця освітньо-професійна програма дає можливість конкретизації фаху й набуття глибших фінансових знань у рамках професії. На рівні фахового молодшого бакалавра отримання додаткових компетенцій починається з другого курсу, коли з'являються можливості вибору з широкого переліку дисциплін.

    Ще у 2010 році Коледж економіки, права та інформаційних технологій започаткував спеціалізацію «Фінанси і кредит з поглибленим вивченням англійської мови», що стала відповіддю на зростаючі потреби у фахівцях, які не лише мають глибокі фінансові знання, а й на високому рівні володіють іноземною мовою, знають професійну фінансову термінологію та можуть якісно застосувати отриманні компетенції на практиці.

    Навчання за програмою «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» передбачає застосування індивідуальних методик викладання, отриманням додаткових компетенцій, поглиблене вивчення іноземної мови. Заняття проводять викладачі-практики, які мають значний досвід професійної роботи, стажувались і навчались за кордоном, є відомими науковцями як в Україні, так і за її межами.

    Здобувачі освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» є постійними учасниками багатьох проєктів Фахового коледжу та Університету «КРОК». Мають можливість спілкуватися з послами та представниками посольств у рамках проєкту «Школа дипломата», стати учасником семінарів, організованих фінансовими компаніями, банківськими та страховими установами, отримати досвід роботи фінансового аналітика та фінансового трейдера. Можуть долучатися до участі у міжнародному проєкті «Асоційовані школи ЮНЕСКО», членом якого є Коледж, виступати на конференціях, модерувати англомовні секції, реалізовувати власні проєкти.

    Така неформальна освіта допомагає поглибити знання з професійної фінансової термінології на основі використання англійської мови, формує лідерські якості, ораторські здібності, вміння працювати у команді, допомагає реалізувати себе у сучасному світі.

    Ключові професійні компетентності

    Знання та вміння, які набувають здобувачі у результаті навчання:

    • знання своїх прав як членів суспільства, розуміння цінностей громадянського суспільства, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина України;
    • володіння державною та іноземною мовами для складання ділових паперів і комунікації у професійній діяльності;
    • знання економічних категорій, законів, причинно-наслідкових та функціональних зв’язків, що існують між фінансовими процесами та економічними явищами;
    • знання і розуміння теоретичних основ і принципів фінансової науки, особливостей функціонування фінансових систем;
    • дотримання вимог законодавства для забезпечення правомірності професійних рішень;
    • застосування набутих теоретичних знань у практичній діяльності для розв’язання професійних завдань;
    • застосування сучасного інформаційного та програмного забезпечення для отримання й обробки даних у сфері фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку;
    • здійснення пошуку, відбору та опрацювання інформації з різних джерел у процесі професійної діяльності;
    • вміння розв’язувати складні задачі у спеціалізованих сферах професійної діяльності;
    • застосування принципів, методів і процедур бухгалтерського обліку у сфері фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку;
    • формування й аналіз форм фінансової звітності та правильна інтерпретація отриманої інформації;
    • володіння методичним інструментарієм здійснення базових контрольних функцій у сфері фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку;
    • використання професійної аргументації для донесення інформації до фахівців і користувачів послуг у сфері фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку для досягнення спільної мети;
    • знання та застосування новітніх технологій та інструментів у сфері фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку;
    • демонстрація навичок самостійної роботи та роботи в команді, гнучкого мислення, відкритості до нових знань.

    Основні дисципліни

    Освітньо-професійна програма «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» передбачає вивчення низки важливих дисциплін: «Основи фінансової грамотності», «Основи фінансового права», «Основи оподаткування», «Основи страхової справи», «Основи банківництва», «Бухгалтерський облік і фінансова звітність». З 2 року навчання вивчаються дисципліни англійською мовою: зокрема «Грошово-кредитна система» та «Фінансова система», що є значною перевагою перед іншими спеціальностями.

    Створені всі умови для отримання глибоких знань з фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку з використанням професійної фінансової термінології іноземною мовою, формування успішних фахівців, які володіють як економічними, так і лінгвістичними знаннями.

    Каталог дисциплін вільного вибору

    • Демократичні студії
    • Конфліктологія та ділове спілкування
    • Креативне мислення
    • Лідерство
    • Медіаграмотність
    • Основи психології
    • Психологія міжособистісного спілкування
    • Психологія стресу
    • Основи розробки бізнес-планів
    • Самоменеджмент
    • Фінансова грамотність та безпека бізнесу
    • Бухгалтерський облік і звітність у банках
    • Бюджетна система
    • Інфраструктура фінансового ринку
    • Приватні фінанси
    • Фінанси суб’єктів ЗЕД
    • Безпека фінансових установ
    • Основи фінансового посередництва
    • Платіжне обслуговування клієнтів
    • Фінансовий ринок

    Практика

    Здобувачам пропонуються різні види практичної підготовки. Навчальна практика передбачає формування soft skills. Для успішного проходження виробничої практики передбачені «Практикум з фінансового аналізу», «Практикум зі страхових операцій», «Практикум з банківських операцій». Виробнича практика має на меті перевірку знань і навичок, отриманих під час теоретичного навчання, апробацію та розвиток вміння аналітично, логічно і творчо осмислювати процеси, що відбуваються у фінансовій роботі підприємств, організацій та установ різних організаційних форм.

    Працевлаштування

    У майбутньому випускники можуть робити кар’єру в іноземних фірмах, працювати у державних фінансових органах і НБУ, комерційних банках, страхових та інвестиційних компаніях, на світових фінансових ринках. В Університеті працює Центр розвитку кар’єри, спеціалісти якого проводять профорієнтаційні заходи, зустрічі зі стейкголдерами, вчать правильно складати резюме, спілкуватися з роботодавцями.

    Продовження навчання

    Випускники з дипломом фахового молодшого бакалавра можуть продовжити навчання для здобуття ступеня бакалавра за освітньою програмою «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», а в подальшому – магістра за освітньою програмою «Фінансова аналітика та фінансові ринки» та доктора філософії з економіки.

     
Оплата ONLINE
 

Соціальні сервіси

RSS
 
 

Контактна інформація

Будьте завжди з нами

LinkedIn
 
Facebook
 
Instagram
 
Twitter
 
Flickr
 
Telegram
 
YouTube
 
TikTok
 
 
Ви тут: Вища освіта » Навчальні програми » Коледж економіки, права та інформаційних технологій » Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок