Аудитор - Макеєва Олена Леонідівна — Університет «КРОК»
Макеєва Олена Леонідівна

Макеєва Олена Леонідівна

Сертифікований аудитор, податковий консультант.

Власник, генеральний директор аудиторської фірми «Аксьонова і партнери»

Стисла професійна біографія

  • 16-річний досвід роботи у сфері бухгалтерського обліку, аудиту, податкового консультування.
  • Автор численних статей у профільних і ділових виданнях.
  • Віце-президент міжнародної громадської організації «Рада незалежних бухгалтерів та аудиторів» (РНБА).
  • Заступник голови податкового комітету Українського національного комітету Міжнародної торгової палати.
  • Член Правління «CEO Club Ukraine».
  • Голова комісії Громадської ради при ДПС України з питань модернізації податкової служби, міжнародного співробітництва та адаптації законодавства України до права ЄС.
  • Голова Ради з кадрових питань Державної фіскальної служби України.

Хто такий аудитор?

Аудитор – це професія, що має суспільне значення. Аудиторів офіційно призначають. Але спершу потрібно довести, що певна особа підходить для цієї професії і володіє фаховими знаннями та навичками, що підтверджено процедурами допуску до іспиту та його складання.

Аудитор повинен мати вищу економічну освіту, необхідний досвід роботи. Це фахівець, який володіє широким кругозором у сфері економіки та фінансів, здатний брати відповідальність на себе.

До обов'язків аудитора, зокрема, належать: проведення перевірки правильності бухгалтерського обліку підприємства, підтвердження повноти та достовірності річної фінансової звітності підприємства.Користувачами аудиторських висновків можуть бути засновники підприємства, державні регуляторні органи, інвестори, держава, суспільство.

Назвіть плюси та мінуси професії аудитора

Переваги: постійне вдосконалення професійних навичок та знань, знайомство із різноманітними видами бізнесу, відчуття значущості професії, гордість за власні знання та досягнення.

Вимоги: необхідність постійного інвестування у власні знання (постійне підвищення кваліфікації, навчання, самоосвіта, обмеження власного часу), часто ненормований робочий день, публічність, висока персональна відповідальність, неможливість займатися іншим бізнесом (аудит – виключний вид діяльності).

У яких установах може працювати аудитор?

Приватна практика, аудиторські компанії, крупні фінансово-промислові групи (на позиції внутрішнього аудитора), державні регуляторні органи тощо.

Якими особистими якостями, на Вашу думку, повинен володіти аудитор?

Аудитор має бути високоосвіченим, професійним, мати широкий кругозір, аналітичні здібності, залишатися завжди незалежним, чесним, послідовним, здатним до постійної самоосвіти, дотримуватися високих етичних стандартів, бути стриманим, дипломатичним.

Скажіть, на яку заробітну плату слід розраховувати людині, яка обрала для себе професію аудитора?

Заробітна плата залежить від багатьох факторів: рівня освіти, наявності професійного досвіду, знань іноземних мов, знань міжнародних бухгалтерських стандартів, місця роботи та ін. Заробітна плата аудитора постійно збільшується за умов постійного вдосконалення знань та навичок роботи. Не останню роль відіграє наявність міжнародних сертифікатів, дипломів тощо.

Опишіть трьома реченнями Ваш робочий день

Робочий день я завжди починаю з планування. У першій половині дня я намагаюся вирішувати найважливіші завдання, решту я залишаю на кінець дня. Мій робочий день насичений різноманітними зустрічами, переговорами з клієнтами. Один день на тиждень я присвячую роботі в офісі, вирішенню поточних внутрішніх завдань.

Чи можете Ви розвінчати декілька найпоширеніших міфів про професію аудитора?

Часто з професією аудитора асоціюють нудних фахівців, які можуть спілкуватися виключно цифрами, в них відсутнє почуття гумору, здатність до креативу.
Насправді це не так. Професія аудитора дуже креативна, адже кожна компанія по-своєму цікава, по-своєму складна. У своїй роботі аудитор дуже часто приймає нестандартні рішення та застосовує креативні процедури (наприклад інтерв’ю з персоналом). Аудиторський звіт – це завжди творча робота.

Часто зображують аудиторів у нарукавниках та із рахівницями.
Аудитор має діловий класичний стиль одягу та застосовує найновіші комп’ютерні технології, програмне забезпечення. Він завжди шукає можливості полегшити та автоматизувати свою працю.

Аудитор – це жіноча професія.
Так, але лише в Україні та Росії. У європейських країнах професія аудитора – це на 90% чоловіча професія.

Оплата ONLINE
 

Соціальні сервіси

RSS
 
 

Контактна інформація

Будьте завжди з нами

LinkedIn
 
Facebook
 
Instagram
 
Twitter
 
Flickr
 
Telegram
 
YouTube
 
TikTok
 
 
Ви тут: Вища освіта » Проєктна діяльність » Проєктна група «SPG» » Проекти » «ПРОФ Fest V» » Аудитор - Макеєва Олена Леонідівна