Антикорупційна програма
Антикорупційна програма
Одним із основних пріоритетів діяльності Університету «КРОК» є антикорупційна позиція засновників до будь-яких проявів корупції з боку адміністрації закладу та викладачів по відношенню до клієнтів у своїй внутрішній діяльності, а також у правовідносинах із діловими партнерами, органами державної влади, органами місцевого самоврядування.
Антикорупційна діяльність Університету базується на встановлених правилах, стандартах і процедурах щодо виявлення, протидії та запобігання корупції, які відповідають вимогам Закону України «Про запобігання корупції» та Типовою антикорупційною програмою, затвердженою рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції.
Всі працівники Університету неухильно дотримуються загальновизнаних етичних норм поведінки:
- заборонено використовувати своє службове становище для отримання неправомірної вигоди для себе;
- вимагати або отримувати будь-яку матеріальну або нематеріальну вигоду;
- отримувати, вимагати подарунки для себе та ін.
Від самого початку існування Університету «КРОК» пріоритет «Ні хабарництву!» був і залишається лідером взаємодії з клієнтами та партнерами.
Дуже дивно реагували батьки майбутніх студентів на слова про те, що в нашому закладі ніяких додаткових витрат, окрім передбачених контрактом, не існує. Багатьом батькам у це не вірилось, але – ніяких додаткових коштів ніхто не вимагав, на іспити заборонялось студентам купувати квіти, не можливо було за гроші «купити» оцінку чи скласти сесію… Тривалий час говорили і переконували на справі, що нічого не потрібно додатково сплачувати. Так, за ці роки системної роботи сформувались основні антикорупційні постулати корпоративної культури нашого закладу, які поділяють всі працівники.
В Університеті існує багаторічна практика антикорупційних заходів, яка надає змогу бути чесними у відносинах з нашими клієнтами. Впродовж багатьох років адміністрація закладу спільно зі Студентською радою проводить семестрове анонімне соціологічне опитування студентів та працівників, де кожен КРОКівець має право висловити свою думку та звернути увагу на недоліки в роботі з метою поліпшення ефективності діяльності. Системно проводяться зустрічі зі студентським активом на всіх рівнях управління, де кожен студент має можливість висловити свою думку, поставити запитання та отримати відповіді. Кожен клієнт має можливість звернутися з виниклою проблемою різними каналами комунікації – особисті звернення до адміністрації, електронна пошта, письмове звернення в скриньку, канал звернення клієнтів на сайті, закрите соціологічне опитування, рейтинг викладачів, Студентська рада та ін.
Часто запитують про те, чи справді може бути звільнено викладача, якщо підтверджено факт корупційних дій. Це дійсно правда, і за всі роки існування корпорації Університету «КРОК» були різні випадки і трудові відносини розривались з людьми різного рангу. Зазвичай, прийняття таких рішень відбувається неодноосібно, а колегіально та публічно і це є досить дієвим способом запобігання подібних випадків.
В епоху розвитку інформаційного суспільства важливими залишаються загальнолюдські цінності побудовані на принципах моралі, тому важливим є не лише виявлення та реагування на факти прояву корупції в корпорації, а й профілактика таких випадків, виховання нашої КРОКівської спільноти в дусі чесності та високої моралі. Одним із дієвих способів антикорупційних заходів є тісна співпраця з громадськими організаціями, де спільно проводяться дискусії, зустрічі з цікавими людьми, обмін досвідом, акції «НІХАБАРНИЦТВУ» під час якого всі разом навчаються у своєму особистому і професійному житті не давати і не брати хабарів.
В Університеті «КРОК» ми декларуємо свої наміри у поширенні ідей антикорупційного прояву заради розбудови та процвітання нашої України!