Усі, мабуть, пам'ятають, що незабаром Масляна – одне з найпопулярніших народних свят, що дійшло до нас ще з язичницьких часів.
Масляна (або Масниця) триває тиждень, і на кожен день торжества припадають різні обряди, які, по суті, зводяться до сватання. Свято починається в понеділок. Із цього дня і до четверга сім'ї ходять одна до одної в гості, пригощають друзів млинцями. У четвер стартує Широка Масляна, коли молодь стрибає через багаття, організовує гучні гуляння. Неділя є апогеєм свята. Близькі просять вибачення за завдані образи, ходять на сповідь до церкви.
У ритуальних обрядах різних часів велике значення приділялося магії кола. Хлопці готували сани, запрягали коней і об'їжджали селище по колу, а дівчата прикрашали дерев'яне колесо на жердині кольоровими стрічками і ходили з ним вулицями.
Головною героїнею свята була, звичайно, Масляна, яку зображало опудало. Його урочисто спалювали в останній день святкового тижня, співаючи при цьому пісень, закликаючи весну. Історики вважають, що опудало уособлює божество, яке вмираючи передає землі плодючість.
Тож готуймося з 16 по 22 лютого святкувати, готувати млинці, ходити в гості та пробачати один одному!
Євтушенко Валерія
заступник голови інформаційного комітету Студентської ради Університету